REKLAMA

Sport

Mają mistrza!

Opublikowano 31 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie szczypiornistki wywalczyły mistrzostwo Województwa Lubskiego w Lubuskiej Lidze Juniorek. Teraz przed nimi 1/16 finału Mistrzostw Polski.

W decydującym o tytule meczu pokonały we własnej hali Arena 35:25 (17:12) drużynę KS Zorza Iskra Kowalów.  

– Można powiedzieć, że mecz toczył się pod nasze dyktando. Rywalki dotrzymywały nam kroki jedynie na początku spotkania. Potem moje piłkarki odjechały im na kilka punktów, kontrolując spotkanie już do samego końca – mówi Lech Berenc, trener UKS Czarni. – Świetnie funkcjonowała obrona, kontrataki i rzuty ze skrzydeł. Solidnie w bramce zagrały Matylda Nowak oraz Kamila Kędzierska.

Bramki dla Czarnych zdobyły: Łażewska – 14, Gabriel – 9, Idźkiewicz i Rybacka – po 4, Marciniak, Mirosław, Paprocka i Rusikiewicz po 1, ponadto grały: Kędzierska, Nowak i Poznańska.Wygrana z Kowalowem zapewniła żaganiankom pierwsze miejsce w tabeli, bez względu na wyniki w ostatniej kolejce, która odbędzie się 17 stycznia. Mecz w Gubinie będzie dla Czarnych spotkaniem „o pietruszkę”. –

W nagrodę za udany sezon zabiorę dziewczyny do McDonald`sa  – dodaje z uśmiechem Berenc.

Wygrana z Zorzą zapewniała żaganiankom awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski, w którym zmierzą się z mistrzyniami województw: pomorskiego, kujawsko – pomorskiego oraz łódzkiego.  Ten etap rozgrywek odbędzie się w żagańskiej Arenie.

Napisz komentarz »