REKLAMA

Gospodarka

Rekordowy przetarg

Opublikowano 21 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Ogłoszono przetarg na przebudowę czterech mostów i 11 kilometrów dróg z Żagania w kierunku Rudawicy.

Tym traktem codziennie jeżdżą żołnierze z Żagania do 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, a także jednostek wojskowych w Trzebieniu czy Bolesławcu. Ale głównym powodem inwestycji są wojska amerykańskie, które przemieszczają się tymi drogami z pancernej stolicy Polski do baz na Dolnym Śląsku. Pojawi się nowy asfalt. Inwestycję szacowaną na ok. 54 mln zł finansuje Ministerstwo Obrony Narodowej, z funduszu na drogi o znaczeniu obronnym.

 – Przetarg podzieliliśmy na trzy części. Pierwsza obejmuje remont ulicy Żelaznej w Żaganiu oraz dwóch mostów w jej ciągu – mówi starosta Henryk Janowicz. – Druga część obejmuje drogę od rogatek miasta do Trzebowa, trzecia Rudawicę aż do końca powiatu i dwa mosty nad Kwisą. Liczymy, że po otwarciu ofert cena może być niższa.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty do 25 stycznia przyszłego roku. Same roboty zakończą się w maju 2023 r.  Nowa droga musi spełnić parametry, więc pod topór pójdzie 30 drzew ul. Żelaznej oraz na drodze z Żagania do Rudawicy. Wycięte zostaną klony, dęby, lipy, akacje i sosny.

Napisz komentarz »