REKLAMA

Samorząd

Żarski Ratusz puchnie

Opublikowano 21 grudnia 2020, autor: Norbert Królik

Rośnie świta pani burmistrz. Przez dekadę w żarskim Ratuszu przybyło ponad 50 dodatkowych urzędników. Danuta Madej potrzebuje coraz więcej pomocników, żeby zarządzać miastem. Na ich utrzymanie rocznie idzie blisko 11 mln zł.

W grudniu tego roku w żarskim Urzędzie Miasta były 133 etaty pracownicze. To aż o 53 więcej niż 10 lat temu temu. Żarski Ratusz puchnie i ma coraz większy apetyt na kasę podatników. W tym roku na utrzymanie urzędu pójdzie blisko 11 mln zł. To ponad 3 mln zł więcej niż 10 lat temu.

Jak na audiencję

– Nie zauważyłem, żeby w ostatnich latach sprawność urzędu znacząco wzrosła. Urzędników jest więcej, to widać gołym okiem, bo w gabinetach są pościskani jak sardynki w puszcze. Czy to przekłada się na jakość ich pracy? Nie wiem, bo nie mam takich analiz. Faktem jest, że w ostatnich latach mniej przyjemnie się tam przychodzi. Ratusz stał się mało przyjazny i to nie  tylko z powodu pandemii. Kiedyś burmistrz był dostępny dla mieszkańców i w każdym momencie można było do niego zapukać. W ostatnich latach trzeba się umawiać i czekać na spotkanie jak na audiencję – komentuje Piotr Czerwiński, żarski radny.

Więcej na pensje

Wzrosły również koszty wynagrodzeń. W 2009 roku na pensje zatrudnionych w Ratuszu urzędników poszło ponad 5 mln zł, teraz ten koszt wzrósł do ponad 8 mln zł.

Tylko wynagrodzenie Danuty Madej, burmistrza Żar, wyniosło w 2019 roku blisko 140 tys. zł.

komentarze »
  1. Ola 31 grudnia 2020 17:25 - Odpowiedź

    Ta Pani to taki covid dla Żar szkoda bo miasto było prorozwojowej zawsze dzisiaj taka wioseczka

  2. Monia 4 stycznia 2021 12:43 - Odpowiedź

    Przecież Urząd się rozwija, coraz więcej urzędników potrzeba, żeby wykonywać te same zadania, chociaż mieszkańców podobno jest coraz mniej. Urzędnicy może nie mają czasu na przygotowanie zamówień publicznych, dlatego później są poprawki oraz coraz większe dopłaty. Inwestycje nigdy nie kończą się w czasie umownym i za kwotę z umowy.
    Czas już najwyższy na młodych polityków w Żarach.

Napisz komentarz »