REKLAMA

Samorząd

Bez kasy na kąpielisko w Żaganiu

Opublikowano 21 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagań nie dostał pieniędzy na modernizację miejskiego kąpieliska przy ul. Niepodległości z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Czy to ostateczny wyrok dla zamkniętego od dwóch sezonów basenu?

Kąpielisko przy ul. Niepodległości burmistrz Andrzej Katarzyniec polecił zamknąć półtora roku temu, z powodu złego stanu technicznego niecki. Obiekt do tej pory niszczeje, stojąc w nieużytku, bo miasto i zarządzająca nim spółka Arena nie ma funduszy na kilkumilionowy remont.

W ostatnich tygodniach burmistrz bardzo liczył na pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale się mocno przeliczył, bo jego wniosek przepadł. A przebudowa szacowana jest na około 14 mln zł! 

   – Będziemy szukać dalej zewnętrznych źródeł finansowania. Póki co, w przyszłym roku zlecimy opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji kąpieliska. Przeznaczony na ten cel 300 tys. zł z antykryzysowej tarczy – powiedział burmistrz „Regionalnej” w poniedziałek, 14 grudnia. 

Dodajmy, że zakupione półtora roku temu jako doraźne rozwiązanie przenośne baseny (za 149 tys. zł) nie przyciągnęły tłumów mieszkańców na teren kąpieliska przy ul. Niepodległości. Tego lata obiekt w ogóle nie został otwarty, z powodu pandemii. Jeden z przenośnych baseników został rozłożony przy krytej pływalni Arena, przy ul. Kochanowskiego.

Napisz komentarz »