REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wigilia na wynos

Opublikowano 21 grudnia 2020, autor: jb

Choć nie będzie tradycyjnego wspólnego spotkania, w Małomicach świąteczne potrawy mieszkańcy otrzymają na wynos.

W poprzednich latach organizowano spotkania wigilijne, na których serwowano świąteczne potrawy. W tym roku również będą, jak zawsze bezpłatne, ale wydawane na wynos, w niedzielę 20 grudnia.

– Mamy dania cateringowe, które przygotuje lokalny przedsiębiorca  „Dobra Kuchnia”. Wszystko będzie przygotowane na wynos do podgrzania w domu. Serwowane będą typowo świąteczne dania, m.in. ryba, pierogi, uszka. Będą zapakowane hermetycznie w zestawie – mówi burmistrz Małgorzata Sendecka.

Posiłki wydawane będą w siedzibie „Dobrej Kuchni” (ul. Kościuszki) w godzinach 14:00 – 18:00. Dla mieszkańców przygotowano 200 zestawów.

– Gdy wigilijne spotkania organizowaliśmy w ubiegłych latach, to przychodziło na nie od 130 osób wzwyż, więc wyliczyliśmy, że 200 zestawów powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych – tłumaczy burmistrz.

Porządku pilnować będą strażacy z OSP w Małomicach. Oni będą zwracać uwagę m.in. na to, czy mieszkańcy trzymają właściwy dystans. Ustawiony będzie specjalny namiot, w którym będzie można zdezynfekować ręce. Z ratusza puszczana będzie świąteczna muzyka.

Na organizację poczęstunku miasto wyda 7 tys. zł.

– Mamy fundusz przeciwdziałania alkoholizmowi, on jest przeznaczany na organizację takich przedsięwzięć. W tym roku nie było żadnych imprez dla dzieci, więc możemy te pieniądze wydać w taki sposób – dodaje burmistrz. 

Napisz komentarz »