REKLAMA

Sport

Łzy na parkiecie i śpiew w busie

Opublikowano 21 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żarskie siatkarki wygrały barażowy turniej Lubuskiej Ligi Młodziczek i awansowały do finału rozgrywek, któryego stawką jest mistrzostwo województwa.

W barażach w Drzonkowie podopieczne Roberta Penkala pokonały swoje rywalki po 2:1, najpierw z kwitkiem odprawiły STS Olimpia Sulęcin (20:25, 25:10, 15:7) a następnie  gospodarzy – UKS Świt (27:25, 17:25, 15:2). W drugim spotkaniu kluczowy był pierwszy set, wygrany na przewagi. W tie- breaku zawodniczki UKS Promień nie dały szans siatkarkom z Drzonkowa, pozwalając im na zdobycie zaledwie dwóch punktów.

  – To są wspaniałe chwile, na które większość moich siatkarek pracowała co najmniej trzy lata – mówi trener  żaranek, R. Penkal. – Nie było łatwo. Może trochę przez stres, może przez przeciwników, którzy nie oddali pola bez walki. Dziewczyny dały radę i dla mnie są najlepszymi na świecie. Dziękuję im za łzy na boisku i śpiew w busie. Nie mogę powiedzieć, że łatwo być trenerem ale z nimi można na koniec świata.

MVP obu spotkań została Aleksandra Karnowska. Teraz przed żarankami kolejny maraton spotkań, których stawką jest mistrzostwo województwa lubuskiego.

– Pierwsze mecze już w najbliższą niedzielę, 20 grudnia. Następne będziemy grać aż do marca – dodaje Penkal.

Ligowe zwycięstwo odniosła również młodsza drużyna żaranek. Kadetki gładko pokonały zawodniczki UKS-u Słońsk 3:0. Najlepszą zawodniczką Promienia została Oliwia Czyżyk. Sukcesów Promienia nie byłoby bez wsparcia Urzędu Miasta Żary i firmy Swiss Krono.

Napisz komentarz »