REKLAMA

Sport

Jak Dawid z Goliatem

Opublikowano 21 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Kolejną porażkę zanotowały żagańskie siatkarki w Lubuskiej Lidze Juniorek.

Tym razem podopieczne Piotra Grabkowskiego przegrały w żagańskiej Arenie z drużyną MLKS Volley Gubin 0:3 (8:25, 6:25, 8:25).  Goście dominowali w każdy elemencie siatkarskiego rzemiosła. Żagańskim juniorkom pozwolili zdobyć zaledwie 22 punkty.

– Nie funkcjonowało nic. Nie było zagrywki, odbioru, rozegrania ani ataku. Jeden błąd pociągał za sobą kolejne – mówi Grabkowski.

Szkoleniowiec nie załamuje rąk. Podkreśla, że dziewczyny trenują razem dopiero kilka miesięcy. 

– Nie jest to łatwy sezon. Żeby wygrywać mecze potrzeba czasu i dużo wylanego potu na boisku. Przystępując do rozgrywek zdawaliśmy sobie sprawę, że mecze będą miały charakter walki Dawida z Goliatem – podkreśla trener. – Jednak mocno wierzymy, że przyjdzie dla nas dobry czas i poznamy smak i radość z wygranej. Teraz jednak trzeba ciężko pracować. Wiemy co musimy poprawić i co zmienić.

Kolejny mecz żaganianki rozegrają już dziś (piątek, 17.12.), w Zbąszynku. Tam zmierzą się z niekwestionowanym liderem ligi juniorek – drużyną SPS Zbąszynek. – Jedziemy tam zdobywać kolejne szlify i naukę, która zaprocentuje w przyszłości – kończy P. Grabkowski

Napisz komentarz »