REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ekstra kasa

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: jb

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu też mogą liczyć na ekstra dodatki do pensji.

Powiatowe Urzędy Pracy były oblegane, gdy zaczęły przyjmować i rozpatrywać wnioski o rządową pomoc dla przedsiębiorców. Urzędnicy są za to extra wynagradzani. Za obsługę pracodawców w ramach rządowej tarczy antykryzysowej dostali dodatkową kasę. Pieniądze opisane są jako „koszty obsługi zadań związanych z koronawirusem”. Stanowią 0,5 procent środków przeznaczonych na pomoc dla firm. W powiecie żagańskim do końca listopada dla firm wypłacono łącznie 22 mln 749 tys. 471,63 zł.

– Pracownikom bezpośrednio zaangażowanym w te zadania wypłacane są dodatki do wynagrodzeń w wysokości średniomiesięcznej 1 tys. 163 zł, co daje łączną kwotę 97 tys. 666 zł. Na przestrzeni siedmiu miesięcy, od maja do października, w wykonywanie tych zadań zaangażowanych było średnio w miesiącu 12 osób, najwięcej w maju, bo 27 – mówi Krzysztof Sołtysiak, zastępca dyrektora PUP w Żaganiu.

 

Za skuteczność

Ale to nie wszystko. Nagrody za skuteczność w aktywizowaniu bezrobotnych pracownikom PUP przyznało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Zgodnie z decyzją ministra z 19.11, do żagańskiego pośredniaka trafiło 61 tys. 780 zł.

– Działania PUP w Żaganiu zostały ocenione najwyżej, plasując PUP na pierwszym miejscu z 313 takich urzędów w Polsce, które otrzymały nagrody. Jest to efekt działania całego zespołu – tłumaczy K. Sołtysiak.

Pieniądze zostały wypłacone 39 pracownikom.

– Nagrody otrzymali pracownicy, którzy wykonywali zadania w 2019 roku. Podstawowym kryterium wysokości otrzymanej nagrody był bezpośredni wkład w osiągane wskaźniki, dlatego najwyższe nagrody otrzymali pracownicy działów promocji zatrudnienia i centrum aktywizacji zawodowej – średnio po 1 tys. 600 zł, a pracownicy pozostałych działów po ok. 1 tys. 300 zł – wymienia dyrektor.

Napisz komentarz »