REKLAMA

Samorząd

Urzędnik mądry po szkodzie

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: Norbert Królik

Nie popisali się żarscy urzędnicy, którzy najpierw wyłożyli ponad 2 miliony złotych na budowę ścieżki wokół stawu w Kunicach, a teraz muszą dokładać kolejne pieniądze, żeby poprawiać błędy.

Żarscy urzędnicy poszli po rozum do głowy i postanowili dobudować brakujący fragment ścieżki wokół stawu w Kunicach, ale za ich błąd płacą mieszkańcy. Koszt dobudowy kilkumetrowej ścieżki to 10 tys. zł. W pierwotnym projekcie tego odcinka łączącego plac zabaw z wiatą nie było, bo projektant założył, że w tym miejscu będzie dojazd do wody dla strażaków.

Gdy jednak ścieżka została wybudowana, okazało się, że korzystający z tego miejsca, żeby przejść z placu zabaw do dużej wiaty, muszą brodzić w błocie.

Nie płacą za błędy ze swoich

Po nagłośnieniu sprawy przez gazetę „Regionalną” i interwencjach mieszkańców Żar, urzędnicy postanowili dobudować brakujący fragment ścieżki. Teraz będzie można obejść cały staw dookoła bez konieczności brodzenia w błocie. Gdyby za takie błędy wykładali kasę z własnej kieszeni, a nie płacili z podatków mieszkańców, to może uwzględniliby to już na etapie projektowania.

Napisz komentarz »