REKLAMA

Samorząd

Święta raczej na bogato

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: bj

Urzędnicy o to, czy ich choinka będzie bogata, martwić się nie muszą. W większości zainkasowali sowite nagrody.

Pracownicy Urzędu Miasta w Żarach zainkasowali łącznie 182 tys. zł.

– Tyle wyniosła łączna kwota naród. Pracownicy otrzymali od 150 zł do 2 tys. 400 zł – informuje Edyta Nawrot, rzeczniczka żarskiego Urzędu Miasta.

W Lipinkach Łużyckich wójt też nie zapomniał o swoich podwładnych.

– Ogólna kwota na ten cel wyniosła 19 tys. 817 zł. Przyznane zostały nagrody dla pracowników gospodarczych i administracyjnych w kwotach od 141 zł do 1 tys. 410 zł netto. Kryteriami decydującymi o wysokości nagród był przepracowany czas w mijającym roku oraz zakres wykonywanych obowiązków na zajmowanym stanowisku – informuje Michał Morżak, wójt.

W Brodach na wypłatę nagród jeszcze czekają, ale już wiadomo, że dostaną.

– Świadczenia świąteczne zostaną dopiero wypłacone. Na ten cel została przeznaczona kwota 29 tys. 100 zł. Pracownicy otrzymają w zależności od dochodu na osobę w rodzinie od 750 zł do 300 zł – informuje Beata Kowalczuk, sekretarz gminy.

W Łęknicy z Funduszu Świadczeń Socjalnych zorganizowano paczki ze słodyczami dla 25  dzieci, każda za 116 zł. W najbliższym czasie zostanie wypłacone tzw. „karpiowe” w kwocie od 230 do 250 zł na pracownika.

W gminie Żary nagrody wypłacone zostaną, ale przed samymi świętami, bo z uwagi na chorobę wójta, nie miał kto o tym zdecydować. W ubiegłym roku kwota dla pracowników wyniosła 79 tys. zł.

– Na pewno zorganizujemy też paczki pod choinkę dla dzieci z terenu gminy – informuje Barbara Karpowicz, skarbnik gminy.

Po raz pierwszy od lat karpiowe trafi do pracowników Urzędu Miasta w Lubsku. Otrzymali świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w kwotach średnio po 450 zł na osobę oraz po 100 zł na paczki dla dzieci.

Smakiem obejść się będą musieli urzędnicy w Trzebielu, Przewozie, Jasieniu i Tuplicach.

– Pracownicy urzędu nie dostali w roku 2020 nagród i do końca roku nie przewiduje się ich wypłaty. Zaplanowany budżet ZFŚS na pomoc finansową dla pracowników i emerytów wynosi 18 tys. 360 zł – informuje Weronika Olejniczak-Kasprów, sekretarz gminy Tuplice.

 

 

Napisz komentarz »