REKLAMA

Samorząd

Młynówka pod młotek

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Czy żagański pensjonat Młynówka znajdzie nowego właściciela? Urzędnicy chcą go sprzedać.

Od eksmisji lokatorów w marcu tego roku, budynek stoi w nieużytku. W tym czasie padł dwukrotnie łupem złodziei, którzy wynieśli z niego wszystko, co dało się wynieść, m.in. elementy instalacji grzewczej i armatury sanitarnej. 

Burmistrz Andrzej Katarzyniec wyeksmitował mieszkańców pensjonatu, tłumacząc, że mieszkają tam na dziko, bo nie płacili czynszu miejskiej spółce Arena.

Budynek popada w ruinę, jest w złym stanie technicznym, a jego remont wymaga sporych nakładów finansowych i uzgodnień z konserwatorem zabytków. Na taką inwestycję Ratusza nie stać, stąd decyzja o sprzedaży.

– Przetarg na sprzedaż Młynówki zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku – informuje Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta. – Zabytek wyceniono na 480 tys. zł.

Zostaje jeszcze kwestia zadłużenia, jakie względem spółki Arena (była właścicielem pensjonatu do momentu przejęcia go przez miasto w ubiegłym roku) ma przedsiębiorca, który wynajmował Młynówkę od miejskiej spółki i nie rozliczał się z czynszu. Dług wraz z odsetkami urósł do ok. 50 tys. zł.

– Cały czas próbujemy go wyegzekwować od osoby, która dzierżawiła Młynówkę – mówi Tomasz Hucał, prezes spółki Arena.

komentarz »
  1. Ola 24 grudnia 2020 20:01 - Odpowiedź

    Tragedia
    Może lepiej preżesie sprzedaj Pałac ….

Napisz komentarz »