REKLAMA

Kultura, Oświata

Laptopy dla szkół

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: jb

18 nowych laptopów trafiło do Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Dziesięć dostanie Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie.

Szkoły średnie mogły składać wnioski o zakup sprzętów w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica”. Ze wszystkich szkół w powiecie żagańskim dofinansowanie otrzymały dwie.

Sprzęt w tym tygodniu odebrał w tym tygodniu Zbigniew Stebelski, dyrektor ZSTiL.

– Złożyliśmy 3 wnioski na trzy typu szkół, które prowadzimy. I tylko na laptopy, bo są potrzebne do nauki zdalnej – mówi dyrektor. Do liceum, technikum i szkoły branżowej trafiło po 6 laptopów. Zapytanie ofertowe na ich sprzedaż wygrała firma IT Partner z Żagania.

– Najprawdopodobniej 12 laptopów będzie do pracy nauczycieli, a 6 zasili pracownie informatyczne w szkole. W styczniu organizujemy już egzaminy zawodowe i laptopy będą niezbędne – dodaje Z. Stebelski.

Dziesięć laptopów z tego samego programu trafi także do Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie.

– Złożyliśmy wnioski na obie nasze szkoły – technikum i branżową. Razem z dofinansowaniem od starostwa mamy 37 tys. zł. W tym tygodniu zakończymy nasze postępowanie ofertowe, wtedy otrzymamy sprzęt – tłumaczy dyrektor Andrzej Skawiński. Laptopy trafią do uczniów, pięć do technikum i tyle samo do szkoły branżowej.

Napisz komentarz »