REKLAMA

Samorząd

Wybiorą nowych radnych

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Mieszkańcy Łęknicy niemal na półmetku kadencji wybiorą dwóch nowych radnych.

W Łęknicy odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta. Mieszkańcy będą wybierać dwóch nowych radnych. Z funkcji zrezygnował Mariusz Tuszkiewicz, który wyprowadził się do Trójmiasta. Drugi wakat w Radzie Miasta jest po Bogusławie Junke, który zmarł w listopadzie.

– Początkowo wybory były rozpisane na 13 grudnia – mówi Piotr Kuliniak, burmistrz Łęknicy. – Jednak po nagłej śmierci pana Junke, musieliśmy przesunąć je na styczeń – dodaje burmistrz.

Wybory uzupełniające odbędą się w niedzielę, 17 stycznia. Do wtorku, 12 stycznia, do komisarza wyborczego mogą zgłaszać się osoby, które będą chciały zagłosować korespondencyjnie. W niedzielę, 17.01., głosowanie rozpocznie się o godz. 7.00 i potrwa do 21.00. Nowi radni mogą liczyć na dietę w wysokości 7 tys. 500 zł rocznie.

Do tej pory, zgłosiło się już dwoje chętnych. Wśród nich chcący powrócić do lokalnej polityki Andrzej Marszałek, który był przewodniczącym Rady Miasta w latach 2014-2018. W wyborach samorządowych w 2018 roku startował z okręgu wyborczego nr 3 i przegrał z Mariuszem Tyszkiewiczem.

– Przegrałem wtedy niewielką liczbą głosów. Bardzo chciałbym wrócić do pracy na rzecz Łęknicy – mówi A. Marszałek.

Kandyduje także Julita Jamza-Szik, która również ma już za sobą prace w samorządzie, w ostatnich wyborach samorządowych przegrała z Dawidem Syzdkiem.

– Będę kandydować na miejsce po panu Junke. Mam nadzieję, że godnie go zastąpię, jeżeli mieszkańcy obdarzą mnie zaufaniem – mówi J. Jamza-Szik.

Napisz komentarz »