REKLAMA

Sport

Brylowali na Malcie

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Udanie zakończyli tegoroczny sezon kajakarze z Małomic. W ogólnopolskich zawodach w piłce kajakowej reprezentanci Vikinga zdobyli cztery medale.

Weekendowe zawody (4-6 grudnia) na ogromnym basenie Term Maltańskich w Poznaniu były jednocześnie „castingiem” do reprezentacji Polski  młodzików.  Pięcioro reprezentantów Vikinga Małomice zostało przydzielonych do 9 drużyn, które między sobą stoczyły kilka pasjonujących spotkań. Podopieczni Jana Durczaka – jako mistrzowie Polski – byli faworytkami ostatniego turnieju w tym roku, w piłce kajakowej. Po złote medale sięgnęli: Anna Leśniewska i Mateusz Durczak, srebro – Emilia Wojtaś, brąz – Karolina Potępa. Drużyna Natalii Dublickiej zajęła czwarte miejsce.

– Świetne zakończenie sezonu, w którym w sumie moi podopieczni wywalczyli aż 20 medali – mówi Jan Durczak,trener Vikinga.  – W zawodach udział wzięło ponad 80 młodzików z całego kraju. Ania i Mateusz sięgnęli po złoto i tym samym znaleźli się już w kadrze Polski na najbliższy rok. Jestem dumny z całej piątki, również z wnuka Mateusza, który zdobył najwięcej bramek dla swojej drużyny.

Napisz komentarz »