REKLAMA

Sport

Roztańczone siostry

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Siostry Maja i Julia Żołyńskie nie zwalniają tempa. Właśnie wygrały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski „XX World Dance Week” w Raszynie.

Julia i Maja, na co dzień reprezentujące klub sportowy „Pasja” i Akademię Tańca NDS,  wywalczyły złote medale w rywalizacji hip hop. I tak, w pierwszym dniu zawodów Julia wywalczyła złoto w rywalizacji do 13 lat, a Maja, w rywalizacji do 7 lat – szóste miejsce. Dzień  później to Maja stanęła na najwyższym stopniu podium (hip hop open do 7 lat), a Julia dotarła do półfinału hip hop open.

 – Sukces o tyle duży, że siostry jechały na zawody całą noc a o godzinie 8.00 rano stanęły w szranki z najlepszymi tancerkami z kraju i zagranicy – mówi Artur Niezgoda, ich opiekun i instruktor.  – Warto dodać, że utalentowane siostry w swoich kategoriach wiekowych posiadają najwyższe klasy sportowe Polskiej Federacji Tańca i były jedynymi reprezentantkami naszego województwa na tak prestiżowym turnieju tańca.

Julia już od piątego roku życia spełnia swoje marzenia. Osiem lat temu zaczęła trenować pod okiem A. Niezgody. Medale, dyplomy i puchary szybko zapełniły jej pokój. W jej ślady – z powodzeniem – poszła młodsza siostra, Maja.

Napisz komentarz »