REKLAMA

Sport

Liczyła się zabawa, nie wyniki

Opublikowano 11 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

W Mikołajkowym Turnieju Skrzatów „Prima Cup” rywalizowali najmłodsi piłkarze z Żagania, Żar i Iłowej.

W sobotnich zawodach (5.12.) w hali Piasta w Iłowej najważniejsze nie były wyniki, ale gole i radość z gry w piłkę. W turnieju skrzatów, którego głównym sponsorem była miejscowa firma Prima oraz Urząd Miasta, wzięło udział pięć drużyn: Promień Żary, MKS Czarni Żagań 1957, Fooball Academy Żagań oraz Piast Iłowa, który wystawił dwa zespoły.  Wszystkie dzieci dostały medale. Dla każdego zespołu organizatorzy ufundowali też puchary. Skrzaty odwiedził Święty, który przyniósł im paczki ze słodyczami. 

 – W turniejach skrzatów,  a więc najmłodszych grup szkoleniowych, liczy się  radość z gry w piłkę i gole. Nikt nie robi statystyk, nie ma wygranych ani przegranych. Wszyscy są zwycięzcami  – mówi Mateusz Góral, trener Piasta oraz współorganizator zawodów.

 – Turnieje są zwieńczeniem całego procesu szkoleniowego. W tym wieku ważniejsze od typowych cech piłkarskich jest rozwój psychofizyczny – dodaje Marcin Sokołowski, trener Football Academy. – Współpraca w grupie, radzenie sobie z porażkami, wiara w siebie, szacunek do przeciwnika, to cechy które dzieci doskonała podczas takiej rywalizacji, ale przede wszystkim to dla nich super zabawa. 

Napisz komentarz »