REKLAMA

Komunikacja

Zapomnieli o chodnikach

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

W powiecie żagańskim drogi były odśnieżąne, gorzej z chodnikami. – Zima znów zaskoczyła miejskie służby, bo chodniki na ul. Bema czy Kochanowskiego w ogóle nie zostały odśnieżone – mówi Wojciech Grzegorczyk.

Wczoraj (3.12) wczesnym rankiem Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych swoje największe siły do walki z zimą skierowało do centrum Żagania. Posypano piaskiem deptak na Warszawskiej i okoliczne chodniki.

– Ale już np. na Łużyckiej, Żelaznej, Kochanowskiego, Bema czy Kolejowej nie było tak różowo, bo chodniki na ul. Bema czy Kochanowskiego nie zostały odśnieżone – mówi Wojciech Grzegorczyk, który odśnieżał na ul. Kochanowskiego.

Kasują z rozmachem

Za jeden dzień odśnieżania i posypywania piaskiem z solą żagańskich dróg oraz parkingów MPOiRD kasuje 5 tys. 950 zł, za jeden dzień zimowego utrzymania przystanków autobusowych, placów, chodników, alejek i schodów miejskich – 4 tys. 800 zł, za jeden dzień prac porządkowych (usuwania piasku) – 5 tys. 60 zł. Do tego spółka otrzyma od miasta 57 tys. 62 zł za porządki po akcji „Zima”.

Najwięcej powiatowych dróg odśnieżać będą Zakłady Usługowe „Zachód” z Poznania:  w Żaganiu (starostwo zarezerwowało na ten cel kwotę 56 tys. 471 zł), w całej gminie Szprotawa (202 tys. 915 zł), w Małomicach (177 tys. 158 zł), w Iłowej i Wymiarkach (148 tys. 683 zł) oraz gminie Niegosławice (174 tys. 884 zł). Z kolei powiatowe drogi w gminie Brzeźnica odśnieżać będzie Zakład Usługowy „Warsta” z Brzeźnicy (153 tys. 593 zł), podobnie jak drogi w gminie Żagań (104 tys. 280 zł).

Napisz komentarz »