REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Przegrała z białaczką

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: bj

Miała zaledwie 52 lata. W 105. Szpitalu Wojskowym pracowała całe swoje zawodowe życie. I tutaj to życie zgasło.

Ewa Zaleska (52 l.) była pielęgniarką koordynującą pracę poradni specjalistycznych w filii 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu.

Zdrowie pani Ewy zaczęło szwankować wiosną.

– W marcu zaczęły się problemy z nerkami, z anemią. Po wizycie na hematologii, po biopsji, która niestety dość późno przyszła, najpierw pojawiła się diagnoza, że to białaczka przewlekła. Ale potem były robione kolejne biopsje szpiku. I okazało się, że jest to jednak ostra białaczka. Choroba na dobre zaczęła się po mocnej pierwszej chemii. Potem kolejne były słabsze. Już byliśmy we Wrocławiu na komisji kwalifikującej do przeszczepu szpiku. Z tego, co Ewa wyliczyła, w marcu zakończyłaby serię chemii i byłoby podejście do przeszczepu szpiku, gdyby się znalazł dawca – tłumaczy mąż Dariusz Zaleski.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 531

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »