REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zakażony lekarz

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: bj

Zakażony koronawirusem i z zapaleniem płuc do szpitala trafił Daniel Sękowski, lekarz naczelny Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.

– Generalnie czuję się w miarę, jak na tę chorobę. Mam nadzieję szybko wrócić do zdrowia – mówi Daniel Sękowski, lekarz pracujący na oddziale intensywnej opieki medycznej w 105 Szpitalu Wojskowym w Żarach oraz w żarskim hospicjum. Przy okazji uspokaja, że pacjenci hospicjum są pod dobrą opieką. – Opiekę nad nimi sprawuje jeszcze dwóch innych lekarzy – zastrzega.

Jak mówi, na razie trudno ocenić, na ile przebieg choroby jest trudny.

– Jestem w szpitalu. Musiałem położyć się na oddziale. Jak to zazwyczaj jest, wskazaniem, także w moim przypadku, były w części zajęte płuca – mówi.

Przyznaje, że lekarzowi jest trudniej być pacjentem.

– Na co dzień mamy z tym do czynienia, więc świadomość jest większa. Ale mam nadzieję, że szybko i sprawnie uda się wyleczyć. Na razie trudno ocenić, kiedy wyjdę ze szpitala. Myślę, że kilka dni będę musiał tu pozostać – wyjaśnia.

Czy podejrzewa, gdzie mógł się zarazić?

– Niestety nie. Kontakt z chorymi jest częsty. Trudno określić, gdzie i w jaki sposób mogło  dojść do zakażenia. Mimo stosowanych środków bezpieczeństwa, to się po prostu może zdarzyć. Ale równie dobrze mogło dojść do tego w sklepie – tłumaczy .

Choroba trochę mu dokucza.

– Mam po trochu wszystkie typowe objawy. Liczę, że szybko dojdę do siebie. I że organizm się zregeneruje – kończy.

Napisz komentarz »