REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dopadło także burmistrza

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrza Szprotawy również dopadł Covid-19. Mirosław Gąsik przebywa w domowej izolacji, a jego współpracownicy z Urzędu Miasta robią sobie testy.

Burmistrz zrobił test we wtorek, 1 grudnia, choć nie miał typowych dla koronawirusa objawów.

– Początkowo myślałem, że to tylko zwykłe przeziębienie. Doskwierał mi jedynie katar. Mimo że nie miałem charakterystycznych objawów takich jak kaszel czy duszności, postanowiłem się przetestować. No i okazało się, że dopadło także mnie – mówi M. Gąsik, który od wtorku przebywa w domowej izolacji. – Szybki test na przeciwciała wykazał, że jestem zakażony.

W czwartek burmistrz czuł się już lepiej, a katar praktycznie ustąpił. Mimo to, w kwarantannie będzie przebywał do 10 grudnia. W domowej izolacji jest także jego sekretarka, a najbliżsi współpracownicy z urzędu, sekretarz, skarbnik i kierownicy wydziału – po kolei wykonują testy na obecność koronawirusa.

– Z tego, co wiem, to żadna z tych osób, które do środy wykonały sobie test, nie jest zakażona Covid-19. Za pośrednictwem „Regionalnej” proszę wszystkich czytelników, aby uważali na siebie – mówi Gąsik.

Napisz komentarz »