REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Śmierć puka do drzwi

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Tak źle jeszcze nie było. W Żarach umarło w listopadzie dwa razy więcej osób niż rok temu, a w Żaganiu aż trzy razy więcej niż przed rokiem.

Listopad był najczarniejszym miesiącem pandemii w historii Żar i Żagania. Śmierć przyszła do rekordowo dużej liczby mieszkańców naszego regionu.

– W listopadzie wypisaliśmy 162 akty zgonu – mówi Grażyna Jasińska, kierownik USC w Żarach. – Dla porównania, w listopadzie zeszłego roku tych zgonów było równo o połowę mniej. Normalnie najwięcej aktów wystawialiśmy w miesiącach zimowych, głównie były to zgony osób starszych, ale gdy mieliśmy 100 takich aktów, to już było bardzo dużo – wyjaśnia naczelniczka.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 961

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »