REKLAMA

Samorząd

Wybiorą później

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: jb

Na 17 stycznia przeniesiono termin wyborów do Rady Gminy Wymiarki.

To będzie już trzecie podejście do przeprowadzenia wyborów uzupełniających do rady. Wybory trzeba przeprowadzić po tym, jak poprzedni radny Jarosław Dulęba na początku roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki, musiał zrezygnować z mandatu.

Wybory po raz pierwszy wyznaczono na 17 maja. Drugi termin wojewoda wyznaczył na 13 grudnia. Decyzją z 1 grudnia wybory przeniesiono na styczeń.

– Postanowienie wydał wojewoda, więc my je oficjalnie publikujemy. Nie potrafimy powiedzieć teraz, czy to jest już ostateczna decyzja, co do terminu wyborów, bo nie wiadomo jaka sytuacja będzie w przyszłym roku – mówi Mateusz Marciniak z delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zielonej Górze.

Nowego radnego wybierać będą mieszkańcy z okręgu nr 15, czyli z Witoszyna Górnego. Zgłosiło się tam dwóch kandydatów. Sołtys Zbigniew Żabiński (53 l.) oraz Henryk Kinal (65 l.).

Kolejni kandydaci już zgłaszać się nie mogą. wybory stacjonarne zaplanowane są na niedzielę, 17.01. Jeżeli ktoś chciałby głosować korespondencyjnie, bo ma obowiązek kwarantanny lub izolacji, musi to zgłosić komisarzowi najpóźniej we wtorek, 12 stycznia.

Napisz komentarz »