REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Teraz gra w niebie

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Jan Lechocki (?66 l.), organista w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach, zmarł na Covid-19. Przez niemal miesiąc walczył o życie pod respiratorem na żagańskim oddziale zakaźnym.

Jan Lechocki od roku był na emeryturze, wcześniej pracował m.in. w firmie Magorex. Przez 5 ostatnich lat był organistą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach.

– Tata był samoukiem – wspomina Szymon Lechocki, syn Jana. – Wcześniej grał na weselach czy innych imprezach, miał zespół z kolegami. Potrafił grać na akordeonie, organach i cymbałkach. Był bardzo muzykalny, znał mnóstwo piosenek, które też świetnie śpiewał. Muzyka była dla niego bardzo ważna – opowiada syn.

Sabina i Jan spędzili razem 40 lat. Ślub wzięli w lipcu 1980 roku.

– Jan był cudownym człowiekiem, bardzo mi go brakuje.Wychowaliśmy dwójkę wspaniałych dzieci, Szymona i Dorotę. Zawsze mogłam na niego liczyć. Do samego końca. – mówi wzruszona Sabina Lechocka.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 597

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »