REKLAMA

Kronika policyjna

Wandale wybijają szyby

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: mk

Ponad 2 tysiące złotych strat naliczył Damian Kamiński, w którego lombardzie wybito szybę wystawową i drzwi.

W Żarach grasuje szajka wandali, których ulubioną nocną rozrywką jest wybijanie szyb w sklepowych witrynach.

– Pierwszy raz wybito nam szybę 19 listopada nad ranem – opowiada Damian Kamiński, właściciel lombardu przy ulicy Podchorążych w Żarach. – Moja firma działa dopiero od kilku tygodni. Nie mieliśmy żadnych sytuacji, żeby ktoś mógł mieć do nas o coś pretensje i zrobić to złośliwie – opowiada D. Kamiński.

Wybijali jak leci

Witryna i drzwi, które uszkodzono w firmie D. Kamińskiego, nie są jedynymi zniszczonymi przez wandali. W sąsiednim sklepie z odzieżą kamień odbił się od szyby, ponieważ była wzmacniana. Pozostał na niej jednak wyraźny ślad.

– Pochodziłem trochę po ulicy i wiem, że nie jesteśmy jedyni. Wybito między innymi szybę w salonie jednej z siece komórkowych, ale niestety w takim miejscu, że nie łapał tego monitoring. Kamienie poleciały też w stronę Urzędu Skarbowego, a tam kamery to atrapy, więc nic się nie nagrało. Szybę wybito też w komisie komórkowym – wylicza D. Kamińsk.

Wybita szyba w drzwiach i zbita witryna sklepowa kosztowały łącznie ponad 2 ty. zł.

– Najgorsze jest to, że czas oczekiwania na nową witrynę to przynajmniej 3 tygodnie. Musiałem witrynę zabezpieczyć roletą. W drzwi już wstawiłem kratę. A taki wandal chodzi sobie bezkarnie. Weźmie kamień i uderzy w szybę, bo nie jego. Obie sprawy zostały przeze mnie zgłoszone na policję. Policjanci zabezpieczyli też monitoring – opowiada D. Kamiński.

Napisz komentarz »