REKLAMA

Samorząd

Nowe centrum, nowa dyrektorka

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: bj

Od 1.12. w fotelu dyrektora Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Żarskiego zasiada Agata Salamońska, dotychczasowa dyrektorka Domu Dziecka w Lubsku.

Została wybrana w ramach konkursu, który odbył się 25.11. w Starostwie Powiatowym w Żarach. Była jedyną kandydatką i otrzymała 45 punktów od komisji konkursowej.

Samo Centrum powstało w związku ze zmianami w przepisach.

– Centrum będzie zarządzać pracą czterech Domów Dziecka – mówi Józef Radzion, starosta żarski. W każdym też znajdować się będzie koordynator, który będzie sprawował opiekę nad konkretnym domem.

– Chciałam spróbować swoich sił. Mam duże doświadczenie w pracy, dlatego za swój główny cel stawiam pozyskanie środków z projektów na rzecz domu dziecka – komentuje A.Salamońska, świeżo upieczona dyrektorka. Na razie ma powierzone obowiązki na 6 miesięcy.

Dodatkowo powiat już ogłosił konkursy na głównego księgowego i inspektora ds. kadrowo-płacowych. Centrum swoją siedzibę będzie miało w budynku Starostwa Powiatowego w Żarach.

A. Salomońska ma 42 lata. W Domu Dziecka w Lubsku pracowała od 2008 r. jako pracownik socjalny, od 2017 r. jako dyrektor. Jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, mamą dwójki dzieci w wieku 16 i 20 lat.

Jako dyrektor zarabiać będzie 6 tys. 700 zł, wliczając dodatki.

Napisz komentarz »