REKLAMA

Komunikacja

Miszmasz na Ratuszowej

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 1,1 mln zł kosztowała modernizacja 260-metrowego odcinka ul. Ratuszowej w Żaganiu. Prace przebiegały żmudnie i do ostatniego dnia wyznaczonego terminu. Efekt nie powala na kolana.

Wykonawca miał czas na skończenie robót do 30 listopada i wykorzystał go do ostatniego dnia. Starą kostkę brukową zastąpiła nową, ale już krawężniki zostawił te, które były przez lata. Nierówne, odbarwione, ułamane. Ale urzędnicy nie mieli do nich uwag.

– Nawierzchnia jezdni, w oparciu o decyzję Wojewódzkiego Lubuskiego Konserwatora Zabytków, wykonana została z materiałów rozbiórkowych. Dotyczy to również krawężników. O takie w lepszym stanie było bardzo trudno, więc musiały posłużyć te, które do tej pory były na Ratuszowej – powiedział nam w środę, 2 grudnia, burmistrz Andrzej Katarzyniec, podczas otwarcia drogi. – Nowa kostka posłuży wiele lat mieszkańcom. Wiosną dojdzie nowa zieleń, którą posadzimy między ulicą a nowymi chodnikami.

Bareja byłby dumny

Nie wszyscy mają podobne odczucia. W mediach społecznościowych, już w dniu otwarcia drogi pojawiły się krytyczne opinie co do jakości i estetyki prac na Ratuszowej.

– Spotkanie tradycji, nowoczesności i byle jakości, wszystko się zgrywa i pasuje do siebie, Bareja byłby dumny i może spokojnie spać na plecach, bo nie ma powodu, żeby się przewracać – napisał pan Łukasz.

– Bylejakość króluje, A najsmutniejsze jest to, że my za to płacimy… – dodała pani Danuta.

– Może powinni jeszcze wprowadzić nakaz poruszania się bryczkami tylko po tych zabytkowych ulicach. Taki powrót do przeszłości. Średniowiecze wraca – skwitowała pani Wioletta.

Burmistrz dumny

Najważniejsze jednak, że burmistrz jest dumny. W środę, 2 grudnia, długo paradował przy nowej ulicy, a potem pochwalił się inwestycją na urzędowej stronie.

Dodajmy, że w ramach inwestycji za 1 mln 117 tys. zł (unijne dofinansowanie wyniosło 648 tys. zł) utwardzono nawierzchnię, wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, ułożono i wyrównano chodniki, zagospodarowano skwery zielone, postawione nowe kosze i ławki, wykonano zjazdy oraz wykonano nową nawierzchnię z kostki, uzupełniając ubytki nowymi elementami.

Napisz komentarz »