REKLAMA

Kultura, Oświata

Świętowali w internecie

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: jb

Nietypowo, bo w internecie, świętowano obchody 75-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu.

Popularna Jedynka to najstarsza szkoła w Żaganiu. Zajęcia w niej rozpoczęły się 3 listopada 1945 roku.

– Szkoła ma znaczenie historyczne dla Żagania, bo Jedynka była pierwszą po wojnie i jedyną przez dłuższy czas szkołą w mieście. Ja w historii mojej pracy nigdy jeszcze nie obchodziłam jubileuszu w internecie, ale nie chcieliśmy w tym roku  pomijać tego tematu i udawać, że go nie było – mówi o święcie szkoły jej dyrektorka Małgorzata Kalinowska.

Obchody jubileuszu planowane były od sierpnia.

– Doszliśmy do wniosku, że skoro nie możemy świętować tradycyjnie, to i tak będziemy obchodzić jubileusz, chociażby ze względów wychowawczych – dodaje M. Kalinowska.

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów mieli za zadanie z uczniami prowadzić zajęcia powiązane tematycznie z jubileuszem.

– Przykładowo na matematyce były zadania dotyczące szkoły, liczono jej obwód, pole itp. Na fizyce badano strukturę szkolnej cegły. Na języku polskim powstały opowiadania, wiersze, na innych przedmiotach prace plastyczne i utwory muzyczne. Uczniowie, którzy chodzą do szkoły na zajęcia w stacjonarne w świetlicy, przygotowali tablicę pamiątkową, powstały plakaty, z kartonów budowali makietę szkoły. Zajęcia jubileuszowe prowadziliśmy przez miesiąc, do końca listopada – wymienia dyrektorka. Efekt miesięcznych prac uczniów i nauczycieli można obejrzeć na szkolnym profilu na Facebooku.

Napisz komentarz »