REKLAMA

Kultura, Oświata

Drożej za żłobek

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: jb

O 50 zł więcej zapłacą rodzice dzieci, które chodzą na zajęcia w żłobkach gminy Niegosławice.

Zamiast 120 zł miesięcznie za pobyt dziecka w żłobku, rodzice będą musieli zapłacić 170 zł. Jako powód podwyżki opłat podano m.in. wzrost kosztów na wynagrodzenia pracowników oraz większe koszty utrzymania samych budynków.

Radni przyjęli nowe stawki w poniedziałek, 30 listopada. Nie wszyscy chcieli jednak głosować nad uchwałą, którą wprowadzono do porządku obrad w dniu sesji. Jej projekt dotarł do radnych później, niż wymaga tego statut gminy, niektórzy nie otrzymali go w ogóle.

– Macie rację. Projekt uchwały został napisany przez dyrektor Zespołu Żłobków Katarzynę Wesołowską dużo wcześniej. Ja na czas nie oddałem go do zaopiniowania mecenasowi naszego urzędu. Wszystko przez to, że pilotowałem przetarg na odbiór odpadów w gminie. To jest mój błąd, mam nadzieję, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy – tłumaczył się zastępca wójta, Bartosz Krause.

– Ja tę kwotę przyjęłam przy tworzeniu budżetu na nowy rok. Jeżeli opłatę podniesiemy w grudniu, będzie mogła obowiązywać dopiero od lutego, a to oznacza, że braknie tych pieniędzy w styczniu – przekonywała skarbnik Mirosława Baranowska.

– Może ten, kto się spóźnił z uchwałą, powinien zapłacić za styczeń – mówił z przekąsem radny Marek Poźniak.

Ostatecznie, radni podwyżki przyjęli większością 10 głosów. Wstrzymali się tylko M. Poźniak, Joanna Piechocka-Miś i Sebastian Chachuła.

Do miesięcznego pobytu dziecka w przedszkolu rodzice muszą dopłacić jeszcze za wyżywienie. Tej stawki nie zmieniano, nadal będzie to około 7,50 zł za dzień.

Napisz komentarz »