REKLAMA

Kultura, Oświata

Wierszem dla dzieci

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: jb

Pochodzący z Żagania Marek Wnukowski (58 l.) pisze książki dla dzieci, które publikowane są przez ogólnopolskie wydawnictwo.

Pan Marek pracuje jako manager i szkoleniowiec, utwory dla dzieci pisze z pasji. Do tej pory w małych wydawnictwach ukazały się dwie jego książki („Markowe bajki” w 2005 r. i „Jeż u fryzjera” w 2019 r.).

W tym roku nawiązał współpracę z krakowskim Wydawnictwem „Skrzat”.

– To bardzo dla mnie nobilitujące, bo ciężko bez znanego nazwiska zainteresować wydawnictwo swoją twórczością. Pisanie dla dzieci wzięło się u mnie trochę z przypadku. Gdy do codziennego użytku weszły SMS-y i popularne stało się wysyłanie życzeń za ich pomocą, zacząłem wymyślać takie wierszyki i jakoś poszło dalej, i okazało się, że mi to wychodzi – mówi M. Wnukowski. – Dzisiaj piszę głównie wiersze oraz bajki prozą. Piszę też piosenki dla dzieci, które zamieszczam na kanale YouTube „Mądre piosenki i wiersze dla dzieci” – dodaje.

Z wydawnictwem „Skrzat” wyda serię książek.

– To jest cały cykl powiązany ze sobą – „Ala się przechwala”, „Bociek i okulary”, „Kot Łatek”. Miały być do kupienia w grudniu, ale przez problemy drukarni spowodowane koronawirusem, w sklepach będą od stycznia – tłumaczy M. Wnukowski.

Autor książek na co dzień mieszka w Zielonej Górze. Z Żagania wyjechał w wieku 34 lat. Wcześniej ukończył m.in. do Szkołę Podstawową nr 1. Gdy dyrektorem Żagańskiego Pałacu Kultury był Adam Stawczyk, M. Wnukowski występował wraz z zespołem „Sam na Sam”.

– Byłem autorem tekstów, muzyki i gitarzystą zespołu. Występowaliśmy na przeglądach, na festiwalach piosenki turystycznej i innych – mówi. – Nadal w Żganiu mam rodzinę, znajomych, przyjeżdżam tu często.

Napisz komentarz »