REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wirus mnie szukał

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: bj

Chorował cztery tygodnie. – Było to bardzo mocne przeziębienie, które faktycznie złożyło mnie do łóżka. Miałem zwolnienie lekarskie. Teraz jeszcze przyplątał się koronawirus. Szukał mnie, aż znalazł – mówi Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody.

Ryszarda Kowalczuka, wójta gminy Brody, zaniepokoił przytłumiony węch.

– To pojawiło się w środę, 25.11. Nie czułem zapachu i do tego miałem męczący kaszel. Skontaktowałem się z lekarzem. Pani doktor stwierdziła, że biorąc pod uwagę czas, jaki chorowałem, pomimo tego, że był tylko jeden objaw, skieruje mnie dla pewności na test, choć miałem robiony już dwa razy i wyniki wyszły ujemne – opowiada R.  Kowalczuk.

Lekarkę niepokoił długo utrzymujący się kaszel.

– On może nie miał takiej formy stałej, ale od czasu do czasu było takie uczucie, jakby brakowało oddechu. W czwartek., 26.11., wykonałem test. Po 28 godzinach zalogowałem się na stronę laboratorium i tam był wynik. Tym razem pozytywny. Wirus mnie szukał, aż mnie znalazł – stwierdza R. Kowalczuk.

Korona na urodziny

R. Kowalczuk, jak i jego rodzina czują się dobrze.

– Mieszkam z żoną i córką. Syn studiuje. Miał przyjechać do domu na miniony weekend, bo żona miała 50. urodziny, ale powiedziałem, żeby nie przyjeżdżał, bo będzie uziemiony. Tak się złożyło, że żona na urodziny koronę dostała w prezencie – mówi z uśmiechem wójt. Zapewnia, że poza nim nikt nie ma objawów. – Żona i córka są zdrowe, staramy się omijać w domu i zachowywać środki bezpieczeństwa – zapewnia. I oddaje: – Bardzo się starałem uważać. Wiosną to człowiek aż tak poważnie do tego nie podchodził, tylko z większym optymizmem. A teraz wiadomo, nawet w gabinecie siedziałem w maseczce, co niektórzy nie zawsze pozytywnie odbierali. A jednak skądś się przypałętało i dopadło – kwituje R. Kowalczuk.

Zapewnia, że jeszcze dzisiaj, w piątek, 4.12., będzie się kontaktował z lekarzem.

– Jeżeli już nie będą występowały objawy, będę mógł wrócić do pracy w poniedziałek, 7.12. – kończy.

Napisz komentarz »