REKLAMA

Sport

Lepiej w zagrywce, gorzej w ataku

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie siatkarki, choć przegrały mecz z nowosolankami w Lubuskiej Lidze Juniorów, to zdaniem trenera – zrobiły duży od czasu debiutu w tych rozgrywkach.

Juniorki WKS -u Sobieski walczyły z UKS-em Ares w Nowej Soli, w miniony weekend (29.11.). Podopieczne Piotra Grabkowskiego uległy 0:3 (16:25, 11:25, 14:25), ale zostawiły po sobie dobre wrażenie.

– Ares to bardzo doświadczony i świetnie wyszkolony zespół. W porównaniu do poprzednich spotkań w lidze, moje zawodniczki w znacznym stopniu poprawiły zagrywkę i odbiór- co bardzo cieszy – powiedział po meczu Piotr Grabkowski, szkoleniowiec WKS-u. – Niestety popełniają też dużo błędów własnych – nie kończą akcji atakiem, oddają piłkę rywalkom „za darmo” i tracą szanse na zdobycie punktów. Ciągle brak im pewności siebie i wiary w swoje  umiejętności. Dlatego jeszcze dużo pracy przed nimi. Dziewczyny są mądre, zdolne i potrafią wyciągnąć wnioski z dotychczasowych spotkań. Wiedzą, że każda przegrana to ważna lekcja, która zbliża do pierwszego w lidze zwycięstwa.

Okazję na pierwsze punkty w rozgrywkach Sobieski będzie miał w niedzielę, 13 grudnia. O godz. 11.00 w hali Arena żaganianki podejmą MLKS Volley Gubin.

 

Napisz komentarz »