Udany finisz Boberków

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Świetny start zaliczyli żagańscy pływacy w trzeciej, ostatniej edycji XVIII Powiatowej Ligi Pływackiej.

Reprezentanci Stowarzyszenia Pływackiego „Żagańskie Boberki” zajęli czołowe miejsca w zawodach w Zgorzelcu. Szczególnie dobrze wypadła Laura Szpakowska. To jedyna żagańska zawodniczka, której udało się wziąć udział we wszystkich trzech edycjach ligi, dzięki czemu zajęła wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W ostatnim turnieju tegorocznej edycji PLP Laura zajęła drugie miejsce w rywalizacji na dystansie 25 metrów w stylu dowolnym (z czasem 17,13) oraz pierwsze w stylu motylkowym (z czasem 18,69). Łączna suma punktów w obu konkurencjach dała jej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej trzeciej edycji.

Na najwyższym stopniu podium stanął Filip Pawłowicz, który wygrał rywalizację na dystansie 25 metrów w stylu dowolnym oraz zajął drugie miejsce w stylu motylkowym. Na dystansie 50 m najlepszy okazał się Paweł Lniak (odpowiednio 2. i 1. miejsce w obu stylach). Trzecie miejsca wywalczyli: Jakub Kowalczyk (6. i 1. miejsce, dystans 25 m), Emilia Kalkowska (2. i 3. miejsce, 100 m) oraz Sebastian Mikołajewski (3 i 3. miejsce, 100 m).