REKLAMA

Sport

Złote kajakarki kończą sezon

Opublikowano 04 grudnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Po zdobyciu 16 medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików małomickie kajakarki powalczą w ostatnim turnieju piłki kajakowej w tym roku – w Poznaniu.

Weekendowe zawody (4-6 grudnia) na ogromnym basenie Term Maltańskich kończą tegoroczny sezon piłki kajakowej. Zawodniczkom Vikinga Małomice przyjdzie w nich walczyć z 9 drużynami z całej Polski. Podopieczne Jana Durczaka są faworytkami turnieju. We wrześniu br.  na zalewie małomickim pierwsza drużyna Vikinga zdobyła mistrzostwo Polski Młodziczek a druga – brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęli również młodzicy z Małomic. 

– W sumie, zgarnęliśmy 16 medali, co jest największym sukcesem w 35-letniej historii klubu – mówi Jan Durczak, trener Vikinga. – Podczas najbliższych zawodów w Poznaniu, wszystkim zawodnikom będą się przyglądać trenerzy kadry Polski.  – Nie ukrywam, że w reprezentacji najlepszych młodziczek kraju powinno się znaleźć wszystkie pięć moich wychowanek. Są w końcu złotymi medalistkami.

Szanse na powołanie do kadry Polski mają: Emilia Wojtaś, Natalia Dublicka, Anna Leśniewska, Zuzanna Prasał i Karolina Potępa.

Napisz komentarz »