REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zakażony ksiądz

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: bj

Koronawirusem zakażony jest jeden z wikariuszy parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku.

Wikariusz przygotowywał do bierzmowania młodzież z parafi. Uroczystość zaplanowana była na 25.11. Musiała zostać odwołana.

Pod tę parafię podlega kościół filialny w Dłużku. Księża z lubskiego kościoła odprawiają tam nabożeństwa. W minionym tygodniu w Dłużku zmarły dwie osoby – mężczyzna, który posługiwał do mszy jako ministrant oraz jego matka, która angażowała się w parafialną grupę Żywego Różańca.

-Trudno dociec, gdzie ksiądz wikary mógł się zarazić – komentuje ks. Zygmunt Mokrzycki, proboszcz parafii.

O sprawę dopytujemy w kurii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Jak poinformował mnie proboszcz parafii, jeden z jego wikariuszy przebywa obecnie w izolacji. Natomiast on sam, jak i drugi wikariusz funkcjonują normalnie. Nie ma więc potrzeby odwoływania mszy św. czy nabożeństw – informuje ks. Andrzej Sapieha, rzecznik kurii.

Przygotowywanego od miesięcy sakramentu jednak młodzież nie przyjęła. Choć to nie choroba wikariusza była tego przyczyną.

– Powodem było nie tyle zakażenie wikariusza, co ogólna sytuacja epidemiczna. Młodzież nie chodzi do szkoły, kontakt duszpasterski z nią jest utrudniony, a obowiązujące limity wiernych w kościołach nie pozwalają na zorganizowanie uroczystości. Do bierzmowania miało przystąpić 70 osób, a w kościele może być obecnych tylko 60 osób. Na razie trudno precyzyjnie określać, kiedy przełożone bierzmowanie się odbędzie. Na pewno nie w najbliższych tygodniach. Co będzie w styczniu, zobaczymy. Wszystko zależy od tego, jakie obostrzenia epidemiczne będą wówczas obowiązywać – kończy A. Sapieha.

Napisz komentarz »