REKLAMA

Kultura, Oświata

Zasłużony Roman

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: Norbert Królik

Już dzisiaj (27.11.) Roman Krzywotulski, odchodzący w grudniu dyrektor Żarskiego Domu Kultury, zostanie honorowym obywatelem miasta Żary.

Głosowanie nad wnioskiem wśród radnych odbędzie się korespondencyjnie. Czym zasłużył R. Krzywotulski na tak zaszczytne wyróżnienie?

– Podpisałem się pod wnioskiem, bo jeżeli jest możliwość nadania tego tytułu za życia, to jest większa satysfakcja dla tej osoby. Roman Krzywotulski poświęcił wiele czasu żarskiej kulturze, a to, że czasem miedzy nami były zgrzyty, to nie ma co się unosić. Zgrzyty potrafią też budować – mówi Łukasz Matyjasek, radny miejski i właściciel Agencji Artystycznej Luke Sound.

Kapituła jest za

O pozytywnym zaopiniowaniu kandydatury Romana Krzywotulskiego zadecydowała kapituła do oceny wniosków o nadanie honorowego obywatelstwa w składzie Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta, Jerzy Węgier, reprezentant Honorowych Obywateli Miasta Żary i Olga Boryń, sekretarz miasta.

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że Roman Krzywotulski ma wiele zasług w zakresie promocji i rozwoju kultury na terenie miasta poprzez swoje inicjatywy takie jak Teatr Drewniana Kurtyna, Międzynarodowe Plenerowe Spotkania ze Sztuką czy Krajowy Salon Fotograficzny.

Odchodzi w grudniu

Roman Krzywotulski urodził się w 1953 roku. Od 1984 roku pełni funkcję dyrektora ŻDK. W styczniu przyszłego roku miała mu się zakończyć kolejna kadencja, ale według informacji przekazanych przez Olafa Napiórkowskiego, wiceburmistrza Żar odpowiedzialnego za kulturę, odejdzie już w grudniu tego roku.

Urząd Miasta dzisiaj (27.11) ma ogłosić konkurs na nowego dyrektora ŻDK. Wśród kandydatów wymieniany jest m.in. Łukasz Matyjasek.

– Nie mówię nie. Mam miesiąc czasu na przygotowanie koncepcji i być może wystartuję w konkursie – mówi radny.

– Z naszej strony ważne jest, żeby osoba, która obejmie to stanowisko, potrafiła uszanować dotychczasowy dorobek ŻDK, a jednocześnie żarskiej kulturze nadała świeży, dostosowany do obecnych czasów kierunek – mówi O. Napiórkowski.

Dokumenty aplikacyjne wraz z koncepcją pracy będzie można składać prawie do końca grudnia. Nowy dyrektor ma objąć urząd w styczniu przyszłego roku.

Napisz komentarz »