REKLAMA

Zdrowie

Zakaźny w Szprotawie

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: jb

Zarząd Nowego Szpitala w Szprotawie złożył do wojewody wniosek o przekształcenie w szpital drugiego poziomu zabezpieczenia Covid – 19.

– Zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych dla Nowego Szpitala w Szprotawie, z uwagi na jego formę organizacyjno-prawną, organem właściwym do wydania decyzji w tym zakresie jest minister zdrowia – mówi Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody. Zgodnie z wnioskiem szpitala, wojewoda właśnie do ministerstwa przekazał ich prośbę.

Procedury trwają.

– Żadna decyzja ze strony ministerstwa do nas nadal nie dotarła, więc na razie pracujemy bez żadnych zmian – mówi Marta Pióro, rzeczniczka Nowego Szpitala.

Szpital ma dwa oddziały. Chorób wewnętrznych oraz pediatryczny. Jak udało nam się ustalić, oddział covidowy miałby powstać wyłącznie na oddziale wewnętrznym.

– W tym miesiącu zakończyliśmy remont oddziału pediatrycznego, on nie był planowany jako koronawirusowy – dodaje rzeczniczka.

 Dwa tygodnie temu potwierdzono pierwsze pozytywne wyniki na obecność koronawirusa wśród pacjentów i personelu Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego przy szpitalu.

– Chorzy pacjenci zostali przewiezieni do właściwych szpitali. Sam szpital i poradnie pracują bez zmian. Przyjmowani są pacjenci na oddziały szpitalne. Bez decyzji ministerstwa, szpital w Szprotawie pracuje jako tzw. czysty, który przyjmuje pacjentów bez koronawirusa – dodaje M. Pióro.

Napisz komentarz »