REKLAMA

Kronika policyjna

Wlepią mandat

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: jb

Coraz mniej mandatów wystawiają policjanci za brak obowiązkowej maseczki. Są jednak tacy, którzy nadal nie stosują się do tego nakazu.

Więcej interwencji z powodu braku maseczek w obowiązkowych miejscach mają policjanci z powiatu żagańskiego. Od piątku (20 listopada) do niedzieli (22 listopada) policjanci interweniowali cztery razy.

– Policjanci ukarali 4 osoby mandatami w związku z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa – mówi podkom. Aleksandra Jaszuczk, oficer prasowy KPP w Żaganiu. W poniedziałek mandat otrzymała kolejna osoba, we wtorek policjanci nie odnotowali takich wykroczeń. Ponownie interweniowali w tej sprawie w środę. Trzy interwencje z tego dnia zakończyły się wystawieniem trzech mandatów.

W powiecie żarskim policjanci nie mieli interwencji z powodu braku maseczek przez weekend (20-22  listopada). Nakładanych kar nie było także w środę, 25 listopada. Najwięcej osób ukarano w poniedziałek, 23 listopada.

– Policjanci tego dnia ukarali mandatami dwie osoby – mówi kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach. Jeszcze jedna osoba została ukarana w ten sam sposób we wtorek, 25 listopada.

Napisz komentarz »