REKLAMA

Kronika policyjna

Fajnie się śmiga pożyczoną furą

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: mk

18-latek z Żar rozwalił furę wartą 300 tys. zł. Był pod wpływem narkotyków. Jakby tego było mało, zaliczył jeszcze ucieczkę przed policją. Za swoje wybryki odpowie przed sądem.

Nastolatek z Żar zdemolował audi rs3 warte 300 tys. zł. Samochód w zeszłym roku zjechał z taśmy produkcyjnej. Młodociany kierowca bez uprawnień zniszczył je w bezmyślny sposób. Jeździł sobie po żarskich ulicach we wtorek, 24.11., ok. godziny 17.00 natrafił na patrol policji, który postanowił go zatrzymać. 18-latek spanikował, że policjanci wlepią mu mandat za brak prawka i znajdą narkotyki, więc zaczął uciekać. Pościg mknął m.in. ulicą Moniuszki od McDonald`sa aż do wjazdu na targowisko od strony ulicy Moniuszki. Tam policjanci uderzyli w audi, by wymusić jego zatrzymanie. Oba samochody poważnie ucierpiały. W audi wybuchły wszystkie poduszki powietrze, turkusowa karoseria już nie przypomina lazurowego wybrzeża. Z radiowozu odpadł zderzak. Ani policjanci, ani nastoletni rajdowiec nie odnieśli obrażeń.

Pożyczył od dziewczyny

Jak się okazało, 18-latek pożyczył audi rs3 od swojej 20-letniej dziewczyny. Ukochana dała mu pojeździć nie swoim autem. 20-latka z Żar wynajęła sportowe auto z wypożyczalni luksusowych samochodów w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie). Chłopak na razie jest w areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy, pobrano także od niego krew, okazało się, że był pod wpływem narkotyków, a dokładnie metamfetaminy. 18-latek miał ją też przy sobie. Przez to, że zderzył się ze ścigającym go radiowozem, nad całą sprawą czuwa prokurator.

komentarz »
  1. Rasin 7 grudnia 2020 11:49 - Odpowiedź

    Dziewczyna będzie musiała wyłożyć z własnej kieszonki bo umowa była na nią. Unezpieczyciel się wypnie z tego.powodu i przez ćpunka, który rozwalił furkę. Ale kto bogatemu zabroni.

Napisz komentarz »