REKLAMA

Kultura, Oświata

Ciężko pracowali, to dostali

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Dyrektorzy od kultury w Żarach nie mogą narzekać na nawał pracy. Przez pandemię, w mieście nie ma imprez, spotkań, wystaw, konkursów. Ale urzędnicy nie omieszkali docenić ich trudu. Beata Kłębukowska i Roman Krzywotulski dostali po 4 tys. zł nagrody.

Choć instytucje kultury nie miały w tym roku pola do popisów, ponieważ przez większość czasu były zamknięte przez epidemię, to i tak nie przeszkadzało burmistrz Danucie Madej przyznać nagród ich dyrektorom.

Kasa dla kulturalnych

Beata Kłębukowska, dyrektor Żarskiej Biblioteki Publicznej, która rocznie zarabia 74 tys. zł  i Roman Krzywotulski, który inkasuje 69 tys. zł, przechodzący za dwa miesiące na emeryturę dyrektor Żarskiego Domu Kultury, otrzymali od pani burmistrz po 4 tys. zł nagrody za swoją ciężką pracę. Obie instytucja pracują od wiosny w ograniczonym zakresie. Biblioteka jesienią znów została zamknięta i nie organizuje nawet takich wydarzeń jak spotkania z autorami. ŻDK nie musiał organizować ani majówki, ani Dni Żar.

Choć pieniądze wypłacane są dopiero teraz, to żarski Urząd Miasta tłumaczy się, że nagrody są za zeszły rok.

– Nagrody, które otrzymali dyrektorzy, zostały im przyznane za zeszły, czyli 2019 rok – mówi Edyta Nawrot z żarskiego magistratu

Nagroda burmistrz miasta przysługuje również dyrektorowi Muzeum Pogranicza Śląsko- Łużyckiego. Małgorzata Cegielska w tym roku musiała obejść się smakiem. Jej staż pracy był za krótki.

Napisz komentarz »