REKLAMA

Samorząd

Szykują miasto na święta

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: jb

58 tys. 540 zł Żagań przeznaczy w tym roku na świąteczne dekoracje.

Nowe świąteczne ozdoby kosztować będą 16 tys. 700 zł. Na placu Słowiańskim ponownie stanie duża choinka, ozdoby pojawią się także przed Pałacem Książęcym. Po raz pierwszy w dekoracje dotrą do ulicy Bema oraz części Rynku.

Montaż wszystkich świątecznych iluminacji w mieście prowadzą w tym roku dwie firmy. Urząd Miasta w zapytaniu ofertowym wybrał firmę Elektroinstalatorstwo „Bursztyn” Piotra Dorociaka, która za 28 tys. 290 zł zajmie się montażem, potem demontażem oświetlenia z lamp ulicznych, montażem i konserwacją czapki Mikołaja na wieży widokowej oraz choinki na placu Słowiańskim.

– Firma ta będzie również prowadziła bieżące naprawy oświetlenia świątecznego w trakcie jego użytkowania – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Na nowych lampach, zamontowanych w tym roku w Żaganiu i objętych ochroną gwarancyjną, montaż iluminacji wykona firma, którą wskaże operator – Enea Oświetlenie.

– Koszt montażu i demontażu oświetlenia świątecznego na nowych lampach wyniesie 8 tys. 250 złotych. Zgodnie z nowymi umowami, my nie możemy sami zawieszać nic na nowych lampach – tłumaczy A. Zychla. 

Na wynajem od Enei kolejnych 31 dekoracji przywieszanych na lampach ulicznych miasto zapłaci 5 tys. 300 zł.

 Uruchomienie iluminacji planowane jest na niedzielę, 6 grudnia. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie oficjalnego spotkania na placu Słowiańskim z tej okazji.

Napisz komentarz »