REKLAMA

Sport

Zbiórka dla kapitana

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Kolejny zawodnik Sprotavii Szprotawa doznał paskudnej kontuzji. Kapitan drużyny, Kamil Rudak, zerwał wiązadła w kolanie.

Pech nie omija w tym sezonie szprotawskich piłkarzy. Najpierw z kontuzją zmagał się Damian Zięba, a następnie Tomasz Czekurłan. Jakby tego było mało, kontuzji doznał również Kamil Rudak. W meczu z Górzynem, kapitan drużyny zerwał więzadła w kolanie. Dla każdego piłkarza taka informacja to dramat.

– Pilnie potrzebna jest artroskopia prawego kolana oraz rekonstrukcja więzadła pobocznego piszczelowego. Operacja na NFZ byłaby równoznaczna z końcem kariery. Zapadła więc szybka decyzja, że robimy to prywatnie – mówi Dariusz Marciniak, wiceprezes Sprotavii.

To koszt 14 tys. zł, dlatego koledzy z drużyny, działacze i kibice robią zrzutkę dla Kamila. Pomóc można wpłacając pieniądze przez stronę www.zrzutka.pl.

– Niestety, nie jest to możliwe w trakcie meczów ligowych, ponieważ przez pandemię kibice nie mogą pojawiać na stadionach, dlatego liczymy na wsparcie poprzez gazetę „Regionalną” – dodaje prezes.

Kamil Rudak to ikona szprotawskiego klubu. Gra w Sprotavii od początku swojej kariery,  grał we wszystkich grupach młodzieżowych. Był z drużyną, gdy ta świętowała awans do IV i III ligi, był też, gdy spadała do klasy okręgowej.

– To nie tylko zasłużony piłkarz, ale człowiek, który angażuje się w życie klubu – dodaje wiceprezes.

Napisz komentarz »