REKLAMA

Sport

Mistrzyni z Żar

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: M. Kozarowicz

Zawodniczka Agrosu Żary, 14-letnia Maja Majdańska, zdobyła tytuł mistrzyni Polski młodziczek w zapasach.

Maja ma 14 lat i już wiele sukcesów w sporcie za sobą. Teraz do jej kolekcji dołączył tytuł, na którym sportsmence bardzo zależało. Maja w niedzielę, 22.11., podczas finału Mistrzostw Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet, wywalczyła złoto.

Sport to jej życie

Maja jest uczennicą 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach. Swój czas dzieli pomiędzy szkołę i trening.

– Maja jest bardzo zdyscyplinowana – mówi Stanisław Majdański, tata mistrzyni. – Mógłby jej tego pozazdrościć niejeden dorosły. Majka kończy naukę około 16.00, potem zaczyna trening. Razem z dojazdami, rozgrzewką to średnio 2,5 godziny dziennie, z czego trening główny to 1,5 godziny i tak przynajmniej 4 do 5 razy w tygodniu. Wraca z treningów i od razu siada do lekcji, choć często jest już 20.00. Ma świetne oceny w szkole, więc naprawdę daje z siebie bardzo dużo – opowiada tata.

Majka ma już na swoim koncie takie sukcesy jak wygrane w zawody w Czechach, Dani czy Szwecji. Brała też udział w Mistrzostwach Europy, a trenuje dopiero od 5 lat. W Mistrzostwach Polski Młodziczek 2 lata temu zdobyła brąz, w zeszłym roku srebro. W tym roku nie było innej możliwości jak wrócić do domu ze złotem.

– Majka była faworytką turnieju. Bardzo zależało jej na tym tytule, bo po zeszłym roku czuła niedosyt. Maja łączy w sobie tyle samo talentu, co wytrenowania. Chciałby związać swoją przyszłość ze sportem. Jest już w tym wieku, że rozumie, że to bardzo ciężka droga, okupiona wieloma wyrzeczeniami. Pilnuje diety, trenuje i dobrze się uczy. To wszystko jest bardzo czasochłonne, ale Majka wie, po co to robi i ma w nas wsparcie – opowiada S. Majdański.

Napisz komentarz »