REKLAMA

Samorząd

Jest kasa na komendę

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: bj

Żarska komenda straży pożarnej, która powstaje przy ul. Zielonogórskiej, ma już mury, posadzki i dach. Kończą się prace przy wieży. Są też pieniądze na roboty w przyszłym roku.

  – Mamy mury, wszystkie ściany działowe, pełne zadaszenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, część instalacji. Do połowy grudnia zostanie ukończona budowa wieży z masztem radiowym – mówi st. bryg. Paweł Hryniewicz, zastępca komendanta powiatowego PSP.

Prace wykonuje firma Janbud. Na to, co już zostało zrobione, poszło 6 mln zł, z tego 3 mln 500 tys. zł z budżetu państwa. Budowę wspierają też lokalne samorządy.

– W kolejnym etapie chcielibyśmy zamknąć część JR-G, zamontować okna, drzwi, ściany, zrobić instalację i tynki. To zamierzamy wykonać w przyszłym roku – dodaje P. Hryniewicz.

W piątek, 20.11,. wojewoda lubuski poinformował, że przekaże żarskim strażakom 3 mln 350 tys. zł. W sumie w przyszłym roku na budowę będzie zabezpieczona suma 6 mln zł.

Zmienił się termin zakończenia prac.

– Z uwagi na kłopoty z finansowaniem przesunął się na 2024 rok – zastrzega P. Hryniewicz. Łączny koszt wyniesie 27 mln zł.

Napisz komentarz »