REKLAMA

Sport

Stolica zdobyta!

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Kolejny udany start mają za sobą zawodnicy Żarskiego Klubu Sportów Walki w dwóch zawodach w Warszawie.

Reprezentanci sekcji Muaythai/Kickboxing rywalizowali o medale w II Mistrzostwach Warszawy w Kickboxingu K-1. Najlepiej poszło Laurze Derej, która wywalczyła złoty medal wśród juniorów starszych (do 54 kg) oraz tytuł najlepszej juniorki mistrzostw. W tej samej kategorii wiekowej srebro zgarnął Dawid Burzyński (do 74kg). W rywalizacji juniorów młodszych brązowy medal zdobył Erwin Pakieła  (do 67 kg).

– Jestem bardzo zadowolony ze startu moich podopiecznych. Przez obecną sytuację z wirusem, skupiamy się tylko na najważniejszych imprezach w tym roku. Tym bardziej cieszą sukcesy – mówi Dawid Polok, opiekun żarskich fajterów.

Start w Warszawie był porządnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Muaythai, które odbędą się w połowie grudnia.

W stolicy o medale walczyli żaranie z sekcji bosku olimpijskiego, którzy walczyli w XXVI Turnieju Bokserskim medalisty olimpijskiego Pawła Skrzecza. O medale rywalizowali podopieczni trenera Łukasza Michalczewskiego: Jakub Banaszkiewicz, Piotr Jarocki oraz Szymon Jarmolski. 

– Warto odnotować zdecydowane zwycięstwo Piotra Jarockiego nad reprezentantem gospodarzy, świetny debiut 12-letniego Jakuba Banaszkiewicza, jedynie przeciwnik Szymona Jarmolskiego nie dotarł na turniej – dodaje Polok.

Napisz komentarz »