REKLAMA

Sport

Spacerek z Oławą

Opublikowano 27 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Siódmą wygraną w lidze zanotowali żagańscy siatkarze. Tym razem rozprawili się z drużyną Olavią Oława.

„Wojskowi” nie mieli problemów, aby pokonać oławian w sobotnim meczu (21.11.), w żagańskiej Arenie. Znowu zagrali świetne zawody, mimo braku w składzie Huberta Mańko. Goście próbowali nawiązać walkę tylko w pierwszym secie, w dwóch kolejnych nie mieli nic do powiedzenia. MVP meczu został Patryk Mendel.

– Zagraliśmy kolejne świetne zawody. Dominowaliśmy w każdym siatkarskim elemencie gry, szczególnie w zagrywce. Warto też odnotować naszych 11 asów i 13 punktów zdobytych po bloku – chwali swoich podopiecznych Krzysztof Dobek, trener WKS-u Sobieski. – Dzięki tak dobrej postawie, więcej zagrali zmiennicy. Chłopcy wiedzą, co mają grać. Egzamin zdają nasze taktyczne odprawy. Dla nich gra w siatkówkę to przyjemność. W zespole jest fajna atmosfera, omijają nas kontuzje i zakażenia koronawirusem. Wygraliśmy siedem z ośmiu spotkań, szkoda porażki 2:3 w Nowej Soli, gdzie byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. 

Sobieski jest wiceliderem i traci dwa punkty do Chrobrego, z którym jako jedyny wygrał w tym sezonie. Walka o awans do I ligi zapowiada się więc pasjonująco. A już w sobotę, 28 listopada, „wojskowych” czeka mecz w Miliczu.

WKS Sobieski Arena Żągań -MKS Olavia Oława 3:0 (25:18; 25:16; 25:17)
WKS Sobieski: Jurkojć, Sajdak, Mendel, Draczyński, Kozdroń, Kukla oraz Kłysz, Jezierski, Kołodziejczyk, Zasłonka, Głowacki,Tykwer, Strzałkowski

Napisz komentarz »