REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kaplica będzie kostnicą!

Opublikowano 20 listopada 2020, autor: M. Kozarowicz

Kaplica na żarskim cmentarzu komunalnym zamieni się w kostnicę. Powód? Zmarłych jest zbyt dużo i nie mieszczą się w szpitalnych prostektoriach.

Kaplica na cmentarzu komunalnym w Żarach zmieni swoje przeznaczenie. Od soboty (21.11) będzie pełnić rolę kostnicy. Dopóki sytuacja epidemiczna się nie uspokoi, nie będą się w niej odbywać pogrzeby.

– Takie przekształcenie najprawdopodobniej nastąpi od soboty – mówi Artur Jankowiak, zarządca cmentarza komunalnego w Żarach. – Nad całością czuwa Starostwo Powiatowe i zarządzanie kryzysowe. Szczegóły są dopracowywane, a ostateczna decyzja ma zapaść jutro (red. w piątek, 20.11). Górna część kaplicy miałaby zostać przeznaczona na kostnicę, by stanowić zabezpieczenie dla dwóch szpitali i Domu Pomocy Społecznej. Cała kaplica zostanie w związku z tym zamknięta, a kondukty pogrzebowe odbywać się będą od głównej bramy. – wyjaśnia A. Jankowiak i dodaje: – Liczba zgonów jest ostatnio bardzo duża. Pacjenci umierający na Covid-19 poza Żarami są tu przywożeni, a nie ma już miejsca by ich przyjmować. Dodatkowo czas oczekiwania na pochówek wydłuża się, gdy rodzina przebywa na kwarantannie – wyjaśnia.

Napisz komentarz »