REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wielki brat będzie patrzył

Opublikowano 20 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

10-letni monitoring żagańskich ulic doczeka się modernizacji. Urzędnicy planują zakup nowych kamer.

Urząd Miasta właśnie kupił za 55 tys. zł urządzenie do obsługi zapisów z ulicznych kamer. 

– Urządzenie DIVAR IP 7000 nie wymaga stosowania osobnego serwera i sprzętu do zapisu. Pozwala to obniżyć całkowity koszt użytkowania miejskiego monitoringu nawet o połowę – mówi Roman Kuczak, komendant żagańskiej Straży Miejskiej. – Przede wszystkim oszczędności będą w zużyciu energii elektrycznej. Ponadto, cyfrowy zapis filmów pozwoli nam i policji na lepszą analizę zdarzeń i ustalenie osób, które np. niszczą mienie publiczne czy są sprawcami włamania. Również w godzinach nocnych, kiedy widoczność jest dużo gorsza. Poza tym, nowe urządzenie zarejestrowane nagranie zachowa w pamięci bez ograniczeń czasowych. Będziemy mogli wrócić do zapisu np. sprzed 5 lat. 

Nowe urządzenie pozwala podłączyć do systemu aż 256  kamer, co zwiększy zasięg i pozwoli na utworzenia nowych punktów na terenie Żagania.

– Aby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, magistrat planuje zakup w przyszłym roku nowej stacji roboczej. Możliwa będzie wówczas rozbudowa systemu i zwiększenie wydajności miejskiego monitoringu – dodaje Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta. 

Obecnie miejski monitoring ma 15 kamer, głównie w centrum miasta oraz Osiedlu na Górce. 

Napisz komentarz »