REKLAMA

Kronika policyjna

Wystawią mandat

Opublikowano 20 listopada 2020, autor: jb

Coraz mniej mandatów wystawiają policjanci za brak maseczek w miejscach publicznych. Nie wszyscy jednak chcą się dostosowywać do obowiązku ich noszenia.

W powiecie żarskim przez tydzień ukarano tylko dwie osoby.

Przez cały weekend (13-15.11.) policjanci nałożyli tylko jeden mandat na osobę, która maseczki nie miała. W poniedziałek, 16.11., i wtorek, 17.11., takich interwencji nie było. Kolejny mandat wystawiono dopiero w środę, 18.11.

– Policjanci ukarali w ten sposób jedną osobę – mówi kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy KPP w Żarach.

W powiecie żagańskim ukaranych było więcej. Przez weekend policjanci interweniowali w 4 przypadkach.

– Skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu w związku z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

W poniedziałek i wtorek za nieprzestrzeganie zasad mandaty otrzymała jedna osoba każdego dnia. W środę policjanci wystawili dwa mandaty za brak maseczki i skierowali jeden wniosek do ukarania przez sąd. Sprawa do sądu trafia, gdy ktoś nie chce przyjąć mandatu nałożonego przez policję. 

Sprawdzą, gdzie jesteś

Do zadań policji należy też kontrola osób przebywających w kwarantannie.

Liczba osób w kwarantannie zmienia się prawie każdej godziny wraz z napływaniem kolejnych wyników testów na obecność koronawirusa.

W czwartek, 19.11.,w powiecie żarskim obowiązek przebywania w kwarantannie miało 888 osób (więcej o 194 w porównaniu do poprzedniego tygodnia). Dodatkowo, dwie osoby były objęte nadzorem epidemiologicznym.

W tym samym dniu w powiecie żagańskim obowiązek przebywania w kwarantannie miało 517 osób (więcej o 188 w porównaniu do poprzedniego czwartku), a obowiązek kontroli własnego zdrowia miało kolejnych 36 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

W szpitalach w tym czasie przebywało 11 mieszkańców powiatu żarskiego i 76 mieszkańców powiatu żagańskiego.

komentarz »
  1. Jedrekmast 26 listopada 2020 20:30 - Odpowiedź

    Wy się lepiej zabierzcie za ściganie przestępców panowie policjanci…

Napisz komentarz »