REKLAMA

Komunikacja

Byle jaka robota

Opublikowano 20 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Nie dość, że modernizacja ul. Ratuszowej w Żaganiu ciągnie się w nieskończoność, przez co centrum jest zakorkowane od marca, to jeszcze robota została wykonana byle jak.

Za 1 mln 117 tys. zł stara kostka brukowa została zamieniona na… nową kostkę brukową. Tyle że z wykorzystaniem starych krawężników.

– Całość wygląda byle jak. Stare krawężniki w wielu miejscach są poobijane, wręcz uszkodzone. Chyba nie takiej inwestycji za ponad 1 mln zł spodziewali się mieszkańcy – mówi nasz czytelnik. – Sama droga jest jakby węższa, za to chodniki są ogromne, z bardzo jasnych płyt, których kolor nijak ma się do zabytkowej budowy starówki.

Remont Ratuszowej pierwotnie miał się skończyć latem. Przez pandemię inwestycja ruszyła z opóźnieniem. Pomimo podpisania umów i przekazania placu budowy w marcu, wykonawca rozpoczął remont dopiero dwa miesiące później. Roboty zostały przedłużone do 30 listopada, choć mieszkańcy podkreślają, że mogłyby zostać skończone znacznie szybciej, gdyby prace odbywały się codziennie.

– Były dni, że pracowników w ogóle nie było. Stał tylko sprzęt. A do wybrukowania został cały łuk drogi – dodaje czytelnik.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec zastrzega, że jeśli firma nie wyrobi się w terminie, od 1 grudnia będą naliczane kary umowne za każdy dzień opóźnienia.

Znacznie dłużej potrwa budowa 12 miejsc parkingowych przy ul. Ratuszowej. Urząd Miasta musiał zlecić badania archeologiczne, ze względu na odkrycie korony murów i posadzek pierzei kamienic rozebranych w okresie powojennym. Póki co, pierwszy przetarg na wykonawcę został unieważniony, magistrat ogłosił drugi.

Napisz komentarz »