REKLAMA

Gospodarka, Komunikacja

54 bańki na drogę

Opublikowano 20 listopada 2020, autor: Piotr Piotrowski

Jeszcze w tym miesiącu Starostwo Powiatowe ogłosi przetarg na przebudowę trasy z Żagania do Rudawicy, szacowaną na 54 mln zł. Inwestycję sfinansuje Ministerstwo Obrony Narodowej, z funduszu na drogi o znaczeniu obronnym.

Przebudowa obejmie 11 km dróg powiatowych, począwszy od ul. Żelaznej w Żaganiu i dwóch mostów w ciągu tej ulicy, do Trzebowa włącznie z tamtejszym mostem i Rudawicy.

  – Zakończyliśmy już wszystkie procedury związane z przejęciem prywatnych gruntów w Rudawicy, na dniach ogłosimy przetarg. Na drogach pojawi się nowy asfalt, na odcinku od rogatek Żagania do Trzebowa zostaną też zniwelowane pobocza, które posłużą zarówno pieszym, jak i rowerzystom, co zwiększy bezpieczeństwo – mówi starosta Henryk Janowicz.

Dodajmy, że w pierwszym etapie tej inwestycji firma M-Trakt Pracownia Projektowa z Zielonej Góry wykonała za 150 tys. zł projekt budowy nowej nawierzchni i uzgodniła go ze spółką PKP oraz Wodami Polskimi. Sporządziła również inwentaryzację zieleni oraz analizę środowiskową. 

Napisz komentarz »